همانطور که تقریبا در همه وبسایت‌های حرفه‌ای انجام می‌شود، این سایت نیز از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
.
  • Menu
 

نحوه رزرو اتاق هتل

 
 

پیدا کردن یک هتل خوب
 

پیدا کردن یک هتل خوب و رزرو کردن می تواند استرس زا باشد ، به خصوص اگر در تلاش برای رزرو
یک اتاق هتل برای یک خانواده بزرگ یا در آخرین لحظه باشید. با بسیاری از رزرو هتل که به صورت آنلاین انجام می شود ، ابزارهای آنلاین وجود دارد که می توانید قبل از رزرو اتاق مناسب برای شما و خانواده خود ، برای مقایسه نرخ و خرید در آن استفاده کنید. اگر قبلاً اتاق هتل رزرو نکرده اید ، می توانید با رعایت چند مرحله ساده ، این کار را به راحتی و به سرعت انجام دهید.

  
فکر کنید که نرخ اتاق های هتل ها بسته به نوع اتاق درخواستی شما ، در روزهای مختلف حتی در ساعات مختلف روز متفاوت است. برای به دست آوردن کمترین نرخ برای بهترین اتاق ، شما نیاز به صرف مقداری تحقیق و تحقیق دارید .
تصمیم بگیرید که چه نوع هتلی را می خواهید - بودجه ، قیمت متوسط ​​، زنجیره ای ، لوکس ، سه ستاره چهار یا حتی پنج ستاره. طبقه بندی یک عامل عظیم در نوع خدمات ، مبلمان اتاق ، امکانات و نرخی است که می توانید پیش بینی کنید.
 
در مورد نوع هتلی که می خواهید در آن اقامت داشته باشید و برای یافتن قیمت رزرواسیون ، به صورت آنلاین تحقیق کنید. اگر می خواهید در مورد آن منظم باشید ،
قبل از رزرواسیون ، به چند سایت دیگر مراجعه کنید نگاه کنید تا ببینید که آیا می توانید در مقایسه با سایر نمایندگان بزرگ مسافرتی آنلاین ، قیمت بهتری در آنجا داشته باشید.
در داخل هتل ، همه اتاقها به طور یکسان نیستند. برخی بزرگتر هستند؛ برخی در گوشه ای قرار دارند و دیدگاه بهتری دارند. بعضی از آنها در طبقه های بالاتر قرار دارند. بعضی از آنها به آسانسور نزدیکتر هستند برخی از آنها دارای تخت دونفره در مقابل پادشاهان هستند. برخی ممکن است بازسازی شوند .قبل از رزرو ، درباره همه این متغیرها سؤال کنید.
 

آنچه شما برای رزرو آنلاین نیاز دارید

تاریخ هایی را که می خواهید سفر کنید بدانید

کارت اعتباری معتبر داشته باشید

بدانید که نرخ اتاق هتل ممکن است از روز به روز و همچنین سایت به سایت دیگر متفاوت باشد. بعد از اینکه به همه قیمت های متفاوت یک اتاق در همان هتل توجه کردید ، می توانید از طریق سیستم رزرواسیون آنلاین تیهو تریپ اتاق دلخواه خود را رزرو نمایید و بدون نیاز به کردیت کارد و با همان کارت اعتباری خود رزرو را تا مرحله کانفرم انجام دهید .
 

چند اصطلاح مهم در مورد هتل

 

برای آنکه در این صنعت به عنوان مشتری آشنا به اصطلاحات هتل باشید نیازمند دانستن برخی واژگانی تخصصی این صنعت میباشید که غالبا برای آن ها معنی فارسی یافت نمیشود در ادامه برخی از مهمترین اصطلاحات رایج در این صنعت را قید نموده ایم و تا جایی که توانسته ایم آن را به فارسی برگرداننده ایم اما از آنجا که این صنعت بین المللی است سعی نمایید کلمه های انگلیسی لغات تخصصی را فرابگیرید.
 
 
Availability
 (رزرو اتاق امکان پذیر می باشد.)
به عنوان مثال در تاریخ 8 بهمن 2 اتاق سینگل و 1 اتاق دابل در هتل موجود است.
 
Best Available Rate (BAR) 
 بهترین نرخ موجود
نرخ میتواند در ساعت مختلف روز و یا در ایام مختلف هفته تغییر نماید.
 
 
Charge 
شارژ
شارژ عملیاتی دارای بار مالی است که در زمان اقامت میهمان در صورت استفاده از خدمات  هتل رخ میدهد مثال هایی از شارژ عبارتند است
.اقامت در اتاق1
ا.ستفاده از رستوران2
ا.ستفاده از مجموعه ورزشی3

ا.ستفاده از کافی شاپ4

Overbooking

فروش بیش از طرفیت اتاق های هتل بر اساس پیش بینی آنکه برخی از افراد رزرو نموده به هتل مراجعه نخواهند نمود
 
 
SGL; single
 این اتاق، یک تخته بوده و برای یک نفر ارائه می شود.
 
DBL; double
این اتاق دارای دو تخت به هم چسبیده یا مجزا است و برای استفاده ی دو نفر ارائه می شود.
 
TRPL; triple
این اتاق سه نفره است. ممکن است دو تخت آن چسبیده و یکی مجزا و یا هر سه تخت مجزا باشند.
 
Suite
سوئیت ها شامل اتاق، سرویس های بهداشتی و قسمتی مجزا برای پذیرایی هستند. بعضی سوئیت ها یک آشپزخانه ی کوچک هم دارند.
 
EXB; extra bed in room
 تخت اضافه در اتاق خواب.
 
Chld; child
 نرخ کودک معمولا به همراه خدمات اقامت دو بزرگسال محاسبه می شود.
 
ROH; run of house
نوعی اتاق که هنگام رسیدن به هتل تعیین و انتخاب می گردد.
 
SV; sea view hotel room
 منظره ی اتاق هتل، رو به دریا
 
SSV; sea side view hotel room
 منظره ی اتاق هتل در کنار ساحل دریا.
 
GV; Garden view room
 منظره ی اتاق هتل رو به باغ.
 
MV; Mountain View room
  منظره ی اتاق هتل رو به کوه.
 
BV; beach view room
  اتاق رو به ساحل دریا.
 
CV; city view
 منظره ی اتاق هتل رو به شهر.
 
LV; land view
 منظره اتاق هتل رو به زمین.
 
OC; ocean view
 منظره اتاق هتل رو به اقیانوس.
 
PV; pool view
 منظره رو به استخر.
 
RV; river view
 منظره رو به رودخانه.
 

 
(ROOM ONLY) OR
سرویس اتاق تنها یعنی بدون صبحانه 
.
 
(BED & BREAKFAST) BB
سرویس تخت و صبحانه
 
(HALF BOARD) HB
سرویس صبحانه و یک وعده غذا 
 
(FULL BOARD) FB
 این سرویس شامل هر سه وعده غذایی به سرویس صبحانه نهار شام به صورت رایگان است

(ALL INCLUSIVE)
 سرویس کامل غذا و نوشیدنی این سرویس شامل هر سه وعده غذایی و سرو انواع نوشیدنی در طول روز به صورت رایگان است.
 
‎ (ULTRA INCLUSIVE)
سرویس ویژه و کامل این سرویس به این معنی است که شما برای استفاده از هیچکدام از سرویسها و امکانات هتل شامل غذا، نوشیدنی، اسنک بار، استخر، اتاق کودک، سالنهای بازی و … هزینه اضافه پرداخت نمیکنید و همه امکانات هتل در خدمت شماست. این سرویس معمولا در هتلهای ساحلی ترکیه، شهرهای ساحلی اسپانیا، آمریکا و مالدیو بسیار رایج است.
 
 
ALL( All Inclusive)

یعنی اتاق جهت اقامت همراه با تمام وعده های غذائی شامل صبحانه، ناهار ، عصرانه و شام و نوشیدنی های رایگان . این سرویس معمولاً در هتل های واقع شده در شهرهای ساحلی نظیر کوش آداسی ، بودروم ، مارماریس آنتالیا و . . . ارائه می گردد و بسته به نوع نوشیدنی ارائه شده مثلاً تولید داخل یا خارج کشور و اینکه در چه ساعاتی از شبانه روز ارائه می گردد.
 
Connect Room
این نوع از اتاق ها معمولا برای خانواده هایی که مایل به اقامت در کنار هم می باشند طراحی شده به عنوان مثال یک خانواده چهار نفره که شمال مادر پدر و دو فرزند می باشند معمولا از این نوع اتاق ها استفاده میکنند.

 
اصطلاحات مربوط به سن مسافر


(INF)Infant
نوزاد: مربوط به کودکان زیر دو سال می باشد که تخت به انها تعلق نمیگیرد

Child Without bed

 کودکان بین 2تا6 سال که به آنها تخت تعلق نمیگیرید در هتل 

child whit bed
کودکان بین 6 تا 12 سال که در هتل به آنها تخت مسافرتی داده می شود.


(ADL)Adult 
به افراد بالای 12 سال گفته می شود 

 

در اینجا تفسیر کلی از سیستم رتبه بندی ستاره های هتل آورده شده است
 

هتل یک ستاره
 
هتل یک ستاره هتلی است که ضمن رعایت استانداردهای بهداشتی و امنیتی مناسب و ملزومات همانند تختخواب و بشقاب تمیز ، حمام وعده های غذایی سلف سرویس سایر امکانات هتل به
طور کلی قابل دسترسی است. بنابراین مناسب مسافران اکونومی و به دنبال اسکان و خدمات اساسی هستند می باشد. در مرحله اول هتل باید دارای یک منطقه پذیرش مشخص باشد. علاوه بر این ، حداقل باید پنج اتاق خواب برای اجاره در اختیار داشته باشد. تمام اتاق های آن باید دارای حمام اختصاصی باشد. هتل باید 24 ساعت شبانه روز در دسترس مهمان باشد. و مالک یا کارمندان حداقل از طریق تماس با ساکنان در طول روز و شب در دسترس هستند. یک رستوران یا یک محل غذاخوری داشته باشد.
 

هتل دو ستاره

در هتل دو ستاره علاوه بر راحتی و لوازم بهداشتی ، امکانات مهمان از کیفیت و جذابیت بسیار بالاتری نسبت به هتل یک ستاره برخوردار است. ممکن است هتل تزئین بیشتری داشته باشد و کیفیت ملافه و امکانات آن نیز بهتر باشد. از این رو برای مسافران اقتصادی مناسب است و به دنبال یک هتل راحت با کمی بیش از تنها امکانات اولیه و استانداردهای خدمات می گردید

 


هتل سه ستاره

هتل های سه ستاره با هدف برآورده کردن انتظارات مهمان و فراهم کردن اقامت دلپذیر در نظر گرفته شده اند. این هتل ها غالباً در نزدیکی مسیرهای اصلی اکسپرس ، فرودگاهها ، مناطق تجاری ، مسافرتهای مناسب برای خرید قرار می گیرند 

 

هتل چهار ستاره

هتل چهار ستاره از امکانات بیشتری برخوردار است و طراحی آن از کیفیت بالایی برخوردار است. تمام استانداردهای
خدمات به منظور خشنود کردن میهمان انجام می شود. این هتل ها معمولاً در نزدیکی مراکز شهر قرار دارند و مجهز به سالن غذا خوری ، امکانات اختصاصی مانند سالن های بدنسازی و استخرهای شنا هستند.
هتل این امکان را دارد که فقط در صورت درخواست ، بدون نیاز به تبلیغ منوی خود ، خدمات ارائه دهد. اگرچه میهمانان باید از طریق اطلاعات اتاق از این ارائه خدمات آگاه شوند. خدمات تلفنی موجود در اتاق و همچنین WiFi. خدمات اضافی ارائه می شود ، به عنوان مثال چای بعد از ظهر ، پیشنهاد کمک چمدان ، وعده های غذایی در وقت ناهار ، سرویس میز به صورت صبحانه.

 

هتل پنج ستاره و هتل پنج ستاره لوکس


یک هتل 5 ستاره در بالاترین سطح برای پذیرایی از میهمانان آماده شده است. بنابراین همه چیز از نمای بیرونی هتل گرفته تا کارد و چنگال سفره باید از کیفیت عالی و توجه زیادی به جزئیات برخوردار باشد. منظور از پرسنل خدمات کاملاً مجرب است و باید توجه لازم را برای ارائه بهترین تجربه ممکن به میهمان معطوف داشت. سطح استثنایی خدمات فعال و مراقبت از مشتری ضروری است.
 
پرسنل باید سطح عالی از دانش و مهارت های محصولات غذایی ، نوشیدنی را نشان دهند. منوی رستوران باید دارای طیف گسترده ای از ظروف با کیفیت عالی باشد .
 
خدمات اتاق هنگام سفارش ، با روشی بسیار حرفه ای و کارآمد تحویل داده می شود. اندازه اتاق ، چیدمان یک روش تحویل را فراهم می کند که بالاترین تجربه ناهار خوری مهمان را برای خدمات اتاق تضمین می کند. اتاق خواب ها بسیار جادار هستند و سهولت استفاده از آن را برای حرکت ، راحتی ، ناهار خوری و آرامش فراهم می کنند. تختخوابها از کیفیت عالی برخوردار هستند. امکانات توالت جادار ، مجلل و بی شماری و با پالایشهایی نظیر حوله های دست شخصی ، لوازم آرایش و لوازم جانبی باکیفیت که در طول روز بسیار مرتب سرو می شوند.